APIE FESTIVALĮ


Maisto ir kultūros festivalis „Skanaus: Europos virtuvės 2022“ – „Kaunas 2022“ Europos kultūros sostinės programos dalis. Po dvylikos metų pertraukos Europos kultūros sostinės titulas grįžo į Lietuvą – jis skiriamas Kauno miestui. Per šiuos metus Kaune ir Kauno rajone įvyks apie 40 festivalių, daugiau nei 60 parodų, per 250 scenos meno renginių ir per 250 koncertų. „Kaunas 2022“ siekia suvienyti kultūros organizacijas ir kūrėjus Kauno regione, Lietuvoje ir Europoje bendram tikslui: Europos kultūrų įvairovę ir vietos tapatybę joje atskleidžiančiam procesui, į kurį įsijungtų vietos žmonės ir įvairių sektorių partneriai. Renginį globoja Kauno rajono savivaldybė ir jos meras Valerijus Makūnas.

Festivalio vedėjai

ROKAS BERNATONIS

Indrė Kavaliauskaitė

DAUGIAU:

Maisto ir kultūros festivalio „Skanaus: Europos virtuvės 2022“ tikslas – supažindinti su Europos maisto įvairove, istorija ir naujausiomis tendencijomis. Sieksime įtraukti visas galimas maisto gaminimo kategorijas – nuo tradicinio lietuviško maisto, amatų zonų iki aukščiausios „Master“ klasės pamokų su savo srities profesionalais šefais, gaminančiais netradicinius patiekalus. 

Sieksime ne tik pristatyti ir išbandyti skirtingas Europos virtuves, bet ir atrasti kultūrų įvairovę, kuri sujungtų vietos žmones ir partnerius bendram tikslui. Reikės tik atvykti į Kauno raj. Garliavoje esančią Vytauto gatvę ir čia vykstantis Europos maisto ir kultūros festivalis suteiks galimybę pažinti Europą ir jos kultūrą ragaujant, lyginant, atrandant ir tyrinėjant!

 

 

Šiuo festivaliu siekiame vietos žmones, šeimas ir miesto svečius skatinti:

  • daugiau domėtis sveika ir visaverte mityba;
  • susipažinti su receptų įvairove, pasitelkiant profesionalų pristatymus;
  • Kauno rajono viešąsias erdves pamatyti iš naujos perspektyvos. 

Festivalyje sudarysime galimybę įsitraukti menininkams, kūrybininkams, aktyvistams, verslininkams. Sieksime visapusiškos bendradarbystės: skatinsime pristatyti Lietuvos ir Europos kultūrą per maisto prizmę muzikos ritmu. 

2022 m. rugsėjo 9 – 10 d. dienomis Jūsų lauks daugiau nei 30 dalyvių – nuo svečių iš Europos iki namų šeimininkų (-ių), kurie (-ios) įrodys, kad gamina ne prasčiau nei „Master“ klasės šefai. Aktyvios pramogos, koncertai, gerai žinomų šefų iššūkiai, visuomenės autoritetų pašnekesiai, paskaitos apie maisto kultūrą, dietologų konsultacijos, įvairios muzikos kultūros atlikėjai iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių užtikrins ne tik puikų laiko praleidimą, naujus potyrius, bet ir įkvepiančius pokyčius. 

Kiekvieną festivalio dieną lankytojai ir jų vaikai bus kviečiami išbandyti save virtuvėje. Savo srities profesionalai dalinsis žiniomis ir stebins žiūrovą. 

Festivalis skirtas jaunam, senam ir, žinoma, mažiausiam smaguriui!

Susitikime festivalyje geriausiems įspūdžiams!